LM W KOSZALINIE


Chemik Police mecze Ligi Mistrzyń w sezonie 2017/18 rozgrywać będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie mecze ligowe i pucharowe policzanki rozgrywały w pobliskim Szczecinie. Teraz mecze LSK grają w Policach, ale by obejrzeć Ligę Mistrzyń, trzeba będzie się udać do Koszalina.

Przypomnijmy, mistrzynie Polski mecze ligowe rozgrywają w Policach. Ze względu na przepisy Ligi Mistrzyń policzanki nie mogą rozgrywać pojedynków europejskich pucharów w hali przy ulicy Siedleckiej, dlatego trzeba było poszukać alternatyw. – Koszalin był jednym z naszych pierwszych pomysłów. Przedstawiciele Koszalina od początku rozmów byli niezwykle zainteresowani, aby mistrz Polski rozgrywał mecze Ligi Mistrzyń w ich hali. Powiedzieli nam, że to elitarne rozgrywki sportowe i złożyli ofertę. W porównaniu do innych, jakie otrzymaliśmy, oferta koszalińska była najkorzystniejsza i bardzo atrakcyjna finansowo.

Dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika Police.

Chemik w Koszalinie na pewno rozegra minimum 3 spotkania grupowe Ligi Mistrzyń. Jeśli policzankom uda się wyjść z grupy – meczów może być więcej. – To fantastyczna okazja sportowa i marketingowa. Mistrzynie Polski zagrają w naszym mieście. Kibice będą mieli okazje zobaczyć siatkarki ze światowego topu. Długo się nie zastanawialiśmy, złożyliśmy
ofertę Chemikowi i cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia – zaznacza Łukasz Bednarek, dyrektor Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie.

Źródło: www.siatkat.org

Dodaj komentarz