ROZGRYWKI MŁODZICZEK JUŻ NIEBAWEM


W weekend 28-29 października ruszają rozgrywki o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego Młodziczek. Zawody w tej kategorii wiekowej, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędą się systemem ligowym.
Zgłoszone zespoły, a jest ich w tym roku 1, podzielone zostaną na 5 lig trzydrużynowych. Przydzielenie zespołów do poszczególnych lig zostanie dokonane na podstawie wyników z tzw. turniejów rozstawieniowych, które rozegrane zostaną w dniach 28-29 października. Ich gospodarzami będą dwa najlepsze zespoły zeszłego sezonu: UKS Pomorzanie Szczecin i UKS Barnim Goleniów.
W każdym turnieju zagra 7 zespołów (w zawodach nie wystartuje zespół z Połczyna), a mecze składające się z 2 setów rozegrane zostaną systemem "każdy z każdym". O kolejności decydować będzie liczba setów wygranych, następnie stosunek małych punktów, ewentualnie bezpośredni mecz między zainteresowanymi zespołami. Zwycięzcy turniejów trafią do I ligi, a uzupełni ją zespół z drugich miejsc z lepszym bilansem jw. Gorszy z zespołów z drugich miejsc i dwa zespoły z trzecich miejsc trafią do ligi drugiej. Analogicznie powstaną kolejne ligi. Turnieje ligowe rozgrywane będą co 3-4 tygodnie, a ich terminy Wydział Rozgrywek przedstawi w najbliższych dniach.

W rozgrywkach młodziczek startować będą:
UKS Pomorzanie Szczecin,
UKS Bukowe,
MKS Koszalin,
UKS OPP Powiat Kołobrzeski,
UKS Volley Wałcz,
Mieszko Połczyn Zdrój,
SAPS Libero Banie,
SMS Spójnia I Stargard
SMS Spójnia II Stargard
UKS Barnim Goleniów,
Stocznia M&W Darłowo,
KPS Czaplinek,
MKS Gryf Szczecinek,
PLAS Gryfice,
UKS Libero Wałcz.

JRad

Dodaj komentarz